آموزش آرایش ابرو با مداد

آموزش آرایش ابرو با مداد

آموزشگاه آرایشگری دوبانو

آرایش ابرو


آرایش و پیرایش چهره از دیرباز در میان خانم‌ها رایج بوده است. اسناد باقی مانده از هزاران سال پیش نشان دهنده استفاده زنان از رنگ‌ها برای آرایش چشم و ابروی آنها است. شاید به چشم نیاید اما ابرو نقش بسیار مهمی در نشان دادن حالت چهره دارد. نوع آرایش ابرو بر آرایش چشم سایه بزرگی می‌اندازد.
چشم و ابرو دو یار جدانشدنی در بحث آرایش هستند که باید به هر دو توجه شود. ابروها به دلیل مشخص بودن فرم کلیشان نیاز چندانی به آرایش پر طمطراق چشم را ندارند و کافی است با ایجاد تغییراتی در رنگ و ابعاد، آن را هماهنگ با آرایش چشم نمود. 


تاثیر آرایش ابرو در آرایش چشم


برای داشتن آرایشی گیرا و جذاب باید توجه زیادی به چشم و ابرو داشته باشید. آرایش ابرو تاثیر مستقیمی بر درشت‌تر نشان دادن چشم دارد. برای داشتن نگاهی گیرا لازم است ابروهایتان را آرایش کمی کنید ولی همین آرایش کم باید به اصولی ترین روش ممکنه باشد. بی نظمی در آرایش ابرو باعث به چشم نیامدن آرایش چشم می‌شود.


آرایش ابرو در میکاپ قبل از آرایش چشم باید صورت گیرد تا بتوان هماهنگی های لازم میان خط چشم و خط ابرو را به دست آورد. در آرایش ابرو تکنیک هایی وجود دارد که رعایت آنها تاثیر زیادی بر نتیجه آرایش ابرو می‌گذارد. مهمترین قسمت آرایش ابرو پرکردن و پرپشت نشان دادن ابرو است که برای اجرای آن لازم است ابعاد ابروها، خط شروع و پایان آنها را مشخص کنید. 


مراحل آرایش ابرو با مداد


مرحله اول: برای ایجاد تقارن و مشخص کردن اندازه ابرو، یک برس آرایشی بلند یا یک مداد بردارید و سر آن را در کنار لبه حفره بینی قرار دهید به گونه ای که خطی عمود بر ابروی شما ایجاد کند. وسط مداد باید با گوشه چشمتان اتصال یابد و قسمتی از آن نیزباید از نقطه شروع ابرویتان بگذرد. اگر سر ابروی شما از خط ایجاد شده بیرون زدگی داشت با موجین موهای اضافه را بردارید و اگر از عقب تر از خط بود باید قسمت باقی مانده تا خط فرضی را با مداد ابرو پر کنید.


مرحله دوم: پایان خط ابرو را مشخص کنید. مداد یا قلم مو را طوری نگه دارید که سر قلمو با کنار حفره بینی در تماس باشد  و وسط آن با گوشه چشم و انتهای ابرو را با خط فرضی قطع کرده باشد. اگر ابروی شما کوتاهتر از نقطه اتصال ایجاد شده بود لازم است آن را با مداد پر کنید و اگر بلندتر از نقطه اتصال خط فرضی است می‌توانید با برداشتن ابرو آن را کوتاه کنید.


مرحله سوم: از ابتدای ابرو تا انتهای ابرو یک خط فرضی ترسیم کنید و نقطه قوس ابرو را انتخاب کنید. این نقطه هرچه به قوس طبیعی ابروی شما نزدیکتر باشد بهتر است. با استفاده از موچین موهای اضافه را بردارید تا قوس ابرو خود را بیشتر نشان دهد.


مرحله چهارم: پر کردن ابرو است، با یک مداد نرم  ابرو را مطابق با آنچه مشخص کرده اید، پر کنید. می‌توانید به جای مداد از سایه ابرو نیز استفاده کنید. استفاده از یک برس نرم و نازک برای پر کردن ابرو با سایه الزامی است. استفاده از مداد جلوه طبیعی تری برای پر کردن ابرو دارد. در انتخاب رنگ مداد ابرو بسیار دقت کنید. این رنگ نباید خیلی پررنگ‌تر از موی ابروی شما باشد. ابروها لازم است کمی روشن تر از رنگ موی سر باشند تا جلوه بهتری پیدا کنند. 


 مرحله پنجم: با یک سر نرم مداد یک خط کم رنگ در بالا و پایین ابرو ترسیم کنید و سه نقط شروع ، قوس و پایان ابرو را به هم متصل کنید. توجه داشته باشید خط ترسیمی نباید به چشم بیاید.

مرحله آخر: با استفاده از یک برس نرم روی ابروها بکشید، تا علاوه بر یکدست کردن رنگ ابرو، آنها را در جهت رویششان مرتب کنید.


نکات مهم در آرایش ابرو


هماهنگ بودن فرم ابرو با فرم صورت بسیار مهم است. سعی کنید از مدل ابرویی استفاده کنید که به شما می‌آید، نه آن چیزی که مد شده است. 
اگر دوست دارید فاصله ابرو‌ها و چشم هایتان بیشتر شود آنها را به سمت بالا شانه کنید. این کار باعث بازتر نشان دادن چشم‌ها و زیباتر شدن آن می‌شود. لازم است در ایجاد فاصله دقت زیادی کنید زیرا ایجاد فاصله زیاد حالت طبیعی چهره تان را از بین می‌برد.
برای جلوه گری بیشتر ابروها استفاده از یک سایه سفید محو در زیر ابروها بسیار کارساز است. این سایه باعث بیشتر نشان دادن فاصله چشم و ابرو می‌شود.

یادگیری آرایشگری کار بسیار مفرحی می‌تواند باشد. شما می‌توانید با شرکت در دوره آموزشی آرایشگر مبتدی، آموزشگاه آرایشگری دوبانو، هر آنچه را که در رابطه با اصول اولیه آرایش است آموزش بگیرید. برای ثبت نام کلیک کنید.

  • 2 مرداد 1397
  • نویسنده: arya
  • تعداد نمایش ها: 1727
  • نظرات: 0
Print

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x