ترتیب مراحل آرایش صورت

ترتیب مراحل آرایش صورت

آرایش صورت

آرایش کردن از گذشته‌های دور مورد توجه مردان و زنان بوده است. در نگاره‌های باقی مانده از عصر باستان در کشورهایی همچون مصر، ایران، یونان و چین آرایش کردن چهره بسیار مرسوم بوده است. آرایش در گذشته بیشتر معطوف به آرایش چشم می‌شده است اما با گذشت زمان آرایش لب و سایر اجزای صورت و مو نیز به روند آرایش افزوده شد و امروزه آرایش ناخن دست و پا نیز جزو موارد آرایش کردن محسوب میشوند.
آرایش کردن ترتیب و قوانین خاصی دارد که پیروی از این ترتیب‌ها و قوانین می‌تواند در داشتن آرایشی جلوه‌گر به افراد کمک کند. بسیاری از افراد آرایش را بی هیچ قاعده و قانونی در چهره خود استفاده می‌کنند به همین علت آرایش چهره آنان جلوه چندانی ندارد. 

مراحل آرایش صورت

هر چند که متخصصان زیبایی اعلام می‌کنند قوانین خاصی درباره ترتیب آرایش وجود ندارد اما قوانین نانوشته‌ای درباره ترتیب مراحل آرایش چهره وجود دارد. کسانی که تجربه چندانی در امر آرایشگری ندارند برای داشتن یک آرایش خوب لازم است که از این قوانین نانوشته‌ی دنیای آرایشگری پیروی کنند.
مراحل آرایش چهره را می‌توان به ترتیب: آماده سازی پوست، زیرسازی و آرایش صورت، آرایش چشم، آرایش لب، آرایش گونه و در انتها تثبیت کننده آرایش در نظر گرفت که هر یک دارای قوانین خاص خود است که در اینجا به آنها اشاره می‌شود.

مرحله اول آماده سازی پوست

برای آرایش کردن قبل از هرچیز باید از پرایمر استفاده نمایید. استفاده از پرایمرهای چشم و لب نیز به بهتر شدن آرایش نهایی شما کمک زیادی می‌نماید. اگر به پرایمر دسترسی ندارید می‌توانید از کانسیلر مناسب یا کرم مرطوب‌کننده برای آماده سازی پوست استفاده نمایید. توجه داشته باشید که آماده‌سازی پوست مرحله بسیار مهمی است زیرا تمام آرایشی که شما قرار است انجام دهید بر روی این مرحله قرار می‌گیرد و خود را نشان می‌دهد و یک زیرسازی نامناسب می‌تواند جلوه نهایی کار شما را از بین ببرد.

مرحله دوم زیرسازی و آرایش صورت

پس از آماده‌سازی پوست و آماده کردن سطح آن برای آرایش اولین قدم زیرسازی پوست و آرایش صورت است. استفاده از یک کرم آرایش زیرساز مناسب مهمترین عامل در جلوه گری آرایش شما خواهد بود. استفاده از کانسیلر در زیر چشم‌ها و نقاط دارای قرمزی به بهتر شدن جلوه آرایش شما کمک می‌کند و نقایص چهره شما را می‌پوشاند. استفاده از یک فاندیشن خوب برای صورت می‌تواند جلوه آرایش شما را صدچندان کند.

مرحله سوم آرایش چشم

در مرحله سوم پس از زیرسازی آرایش صورت باید به آرایش چشم‌ها پرداخت. آرایش چشم شاید مهمترین قسمت آرایش صورت باشد که هرچه بهتر به آن پرداخته شود نتیجه آرایش می‌تواند رضایت بخش تر باشد. آرایش چشم خود دارای چهار مرحله است که رعایت تقدم و تاخر این مراحل به بهتر شدن آرایش شما کمک زیادی می‌کند. این آریش‌ها شامل: ابرو، سایه چشم، خط چشم و ریمل می‌شود.

آرایش ابرو

در آرایش چشم‌ها لازم است پیش از هرچیز به ابروها فرم دهید. ابروها را با استفاده از مداد ابرو یا سایه ابرو با رنگ مناسب پر کنید. این پر کردن به گونه‌ای نباشد که ابرو از شکل طبیعی خود خارج شود. آرایش ابرو با مداد را بخوانید.

سایه چشم

سایه چشم می‌تواند تاثیر بسیاری در جلوه آرایش شما داشته باشد. قبل از هرچیز بهتر است از انتخاب رنگ سایه چشم خود مطمئن شوید. این رنگ را می‌توانید با توجه به رنگ لباس یا تم آرایشی که در نظر دارید انتخاب کنید. لازم است از یک سایه چشم مرغوب برای آرایش چشمتان استفاده نمایید تا خود را به بهترین شکل نشان دهد. استفاده از سایه‌های ترکیبی برای شرکت در مجالس مناسب‌تر است.

خط چشم

خط چشم را باید پیش از کشیدن ریمل زمانی که مژه‌ها خالی هستند بکشید تا بتوانید روی آن مانور دهید و ضخامت و کوتاهی و بلندی آن را تعیین کنید. استفاده از خط چشم در زیر چشم باعث برجسته شدن چشم‌ها می‌شود و مناسب چشم‌هایی که ریز هستند می‌باشد.

ریمل

ریمل زدن به مژه‌ها آخرین مرحله آرایش چشم است. با استفاده از یک برس ریمل ابتدا از روی مژه‌ها به سمت پایین ریمل بزنید و سپس از زیر مژه‌ها به سمت بالا ریمل بکشید. این عمل را چند بار تکرار کنید تا مژه‌ها کاملا پر شوند.

مرحله چهارم آرایش لب‌ها

برای آرایش لب‌ قبل از هرچیز استفاده از یک مداد خط لب مناسب برای مشخص کردن مرزهای لب لازم است، این مرزها تعین می‌کند که رژلب را چگونه روی لب باید پیاده نمود. شما می‌توانید با استفاده از خط لب، لب‌هایتان را کوچک، بزرگ یا حجیم نشان دهید. پس از کشیدن رژلب استفاده از برق لب برای جلوه بیشتر لب توصیه می‌شود.

مرحله پنجم آرایش گونه

در آخرین مرحله می‌توانید به آرایش گونه بپردازید. نیازی نیست که آرایش گونه را بعد از آرایش لب‌ها انجام دهید شما می‌توانید آرایش گونه را بعد از مرحله دوم اجرا نمایید اما اگر چشم‌ها و لب‌هایتان آرایش داشته باشد برای پرداختن به آرایش گونه میدان دید بهتری خواهید داشت. رژگونه را باید روی برنز کننده استفاده کنید تا آرایش صورت غیر طبیعی نشود. با استفاده از یک برس گونه، رژگونه را به صورت رفت و برگشت روی گونه‌ها بکشید.
 در انتهای آرایش گونه لازم است از‌ هایلایتر بر روی استخوان گونه و بینی و پیشنی و هر جای دیگری که نیاز به درخشیدن دارد استفاده نمایید.

مرحله ششم تثبیت کننده آرایش

استفاده از اسپری تثبیت کننده آرایش کمک زیادی در حفظ آرایش شما خواهد کرد. اگر قرار است مدت زیادی آرایش بر روی صورت شما باقی بماند بهتر است از یک تثبیت کننده مناسب استفاده نمایید.

نکته مهم: پیش از خواب حتما آرایش خود را بشویید. مواد آرایشی دارای ترکیباتی هستند که در صورت باقی ماندن بر روی پوست ممکن است صدمات جبران ناپذیری به آن وارد نمایند.

 

آموزشگاه آرایشگری دوبانو در غرب تهران آماده ثبت نام از هنرجویان عزیزی که به دنبال یادگیری فنون آرایشگری هستند می باشد. شما می توانید با شرکت در کلاس های این آموزشگاه از معتبرترین مدارک فنی و حرفه ای کشور برخودار شوید.

  • 10 شهریور 1397
  • نویسنده: arya
  • تعداد نمایش ها: 9933
  • نظرات: 1
Print

1 نظر در مطلب "ترتیب مراحل آرایش صورت" ثبت شده است

ليست محصولات آرايشي بانوان

1398/07/01 09:43 ب.ظ

سلام سایت بسیار زیبا و قشنگی دارین لطف می فرمایید اگراز سایت ما هم دیدن فرمایید و نظری جهت بهتر شدن سایت دهید

ليست محصولات آرايشي بانوان

لوازم آرايشي صورت ،چشم و ابرو، لب، مو،بهداشت و زيبايي ناخن،تجهيزات آرايشي،سشوار، اتو مو و حالت دهنده،بيگودي و فرکننده

http://www.ladymodkala.ir/product-category/لوازم-آرايشي/

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x