نکاتی درباره آرایش چشم

نکاتی درباره آرایش چشم

روش آرایش کردن چشم

نکاتی درباره آرایش چشم در خانم ها

چشم انسان یکی از مهمترین اعضای بدن اوست. این عضو مهم علاوه بر توانا کردن انسان در دیدن دنیای اطراف قابلیت زیادی برای آرایش داشته است. از گذشتههای بسیار دور انسان از رنگهای مختلف در آرایش چشم استفاده میکرد. این آرایش کردن مختص قشر خاصی یا جنس خاصی نبود و مردان گاها بیشتر از زنان چشمهای خود را آرایش میکردند. آرایش چشم در گذشته جنبه اعتقادی داشت و به همین دلیل با انجام مراسم آیینی در هم آمیخته بود. در عصر حاضر زیباپسندی آقایان، زنان را بر آن داشته است که از روش‌های متفاوتی برای زیباتر جلوه کردن استفاده نمایند. چشم یکی از همان جایگاه‌هایی که بسیار مورد آرایش قرار می‌گیرد. بانوان امروزه با استفاده از وسایل آرایشی متنوعی که در اختیارشان قرار دارد برای آرایش کردن چشم های خود استفاده می‌کنند. بسیاری بر این عقیده هستند که نیازی به آرایش همه‌ی صورت نیست و فقط آرایش چشم در زیبا جلوه کردن یک چهره کفایت می‌کند.

لوازم مورد نیاز برای آرایش چشم

در آرایش چشم می‌توان از وسایل آرایشی زیادی استفاده کرد اما خط چشم، سایه چشم و ریمل مهمترین این وسایل هستند. به دلیل حساس بودن چشم و امکان تماس این وسایل آرایشی با درون چشم لازم است وسایل آرایشی مورد استفاده‌تان از بهترین و مرغوبترین وسایل آرایشی باشد تا خدای نکرده آسیبی به چشم شما وارد نشود.

سایه چشم

سایه چشم جزو مهمترین انتخاب‌های شما در آرایش چشم می‌باشد، زیرا رنگ آن تاثیر مستقیمی در بهتر دیدن آرایش و پوشش شما دارد. در هنگام انتخاب سایه چشم به تناسب رنگ آن با پوشش تان توجه کنید. استفاده از سایه چشم ترکیبی برای جلوه‌گری هر چه بیشتر چشم ها بسیار کارساز است. یک سایه چشم مناسب، می‌تواند به تنهایی بار زیادی از آرایش را به دوش بکشد.

در سایه‌های ترکیبی چشم، رنگ‌های مکمل را انتخاب کنید و رنگ روشن را برای ابتدای پلک، رنگ متوسط را برای قسمت‌های میانی پلک و از رنگ‌های تیره برای قسمت‌های انتهایی پلک استفاده کنید. سایه چشم بیشتر به شکل پودر در بازار وجود دارد اما نوع مایع آن نیز رایج است. در هنگام استفاده از سایه‌های پودری باید به یکدست سازی آن توجه زیادی کرد. سایه های مایع را نباید در حجم زیاد استفاده کرد زیرا باعث ترک برداشتن سایه در پشت چشم می‌شود و آرایش شما بهم خواهد ریخت.

نکته: در هنگام خرید سایه چشم قبل از هر چیز به مرغوب بودن آن توجه کنید زیرا چشم عضو حساسی است که سریعا دچار حساسیت می‌شود.

خط چشم

خط چشم‌ها معمولا به شکل مداد هستند، که در رنگ‌های مختلفی در بازار وجود دارند. مداد مخصوص خط چشم باید نرم و تقریبا چرب باشد تا هم کشیدن آن راحت باشد و هم نیازی به فشار دادن آن بر روی چشم نباشد. علاوه بر مدادها برای کشیدن خط چشم از خط چشم مایع نیز استفاده می‌شود که طرفداران خاص خود را دارد. خط چشم مایع به دلیل دقت زیادی که در هنگام کشیدن می‌طلبد و ماندگاری طولانی مدت، بیشتر در مراسمات و مهمانی‌ها استفاده می‌شود. بهتر است خط چشم‌ها را سبک بکشید، خصوصا در هنگام استفاده از خط چشم مایع چندبار کشیدن آن باعث ایجاد سنگینی در چشم می‌شود.

توجه داشته باشید که استفاده از خط چشم‌های کوتاه و نیمه، باعث کوچک نشان دادن چشم‌ها می‌شود. اگر می‌خواهید چشم‌هایتان را بزرگ نشان دهید بهتر است خط چشم را کامل بکشید.

ریمل

ریمل مهمترین وسیله آرایشی برای آرایش مژه‌ها است، در آرایش چشم، بلند و پرپشت بودن مژه‌ها بسیار اهمیت دارد و کسانی که از این نعمت برخوردار نیستند باید از یک ریمل مناسب برای بلندکردن و پرپشت کردن چشم‌های خود استفاده کنند. زمانی که برس ریمل را از ظرف آن خارج می‌کنید دقت کنید که حجم مواد آن را کم کنید تا وزن زیادی را به چشم‌هایتان تحمیل نکنید. برای نشستن بهتر ریمل بر روی چشم‌، بهتر است یکبار ریمل را روی مژه‌ها به سمت پایین بکشید و بعد شروع به ریمل زدن از محل رویش مژه‌ها به سمت بالا کنید. تکرار چندباره این عمل باعث بهتر فرم گرفتن مژه‌ها می‌شود و علاوه بر آن مژه‌ها را بسیار پرپشت می‌کند.

اگر شما به دنبال آرایش ملایمی در مژه‌هایتان هستید بهتر است دو تا سه بار بیشتر به مژه‌ها ریمل نزنید.

اگر مژه های صافی دارید بهتر است قبل از ریمل زدن با استفاده از فرمژه به مژه‌هایتان حالت دهید تا نتیجه بهتری از آرایش چشم را به دست آورید. از برس ریمل‌های خشک شده قدیمی که آن را شسته و خشک کرده‌اید برای کم کردن حجم ریمل روی چشم می‌توانید استفاده کنید.

آرایش انواع چشم

 

چشم‌ها مدل‌های متفاوتی دارند که در هر چهره‌ای متفاوت نشسته است. در آرایش چشم با توجه به نوع چشم افراد نکاتی وجود دارد که با رعایت آنها می‌توان به بهترین نتیجه از آرایش دست یافت. 

آرایش چشم درشت

افرادی که چشم های درشت دارند نباید از سایه های روشن استفاده کنند، استفاده از سایه‌های تناژ قرمز کم‌رنگ مانند هلویی و صورتی چشمان آنها را جذاب می‌کند.

آرایش چشم گود

برای آرایش چشم‌های گود باید از سایه‌های کم‌رنگ استفاده کرد و آرایش چشم را به خارج از گوشه چشم کشاند و انتهای سایه چشم را کمی تیره کرد.

آرایش چشم های فاصله‌دار

اگر چشم های شما با یکدیگر فاصله دارد باید سایه چشم را از  قسمت های داخلی پلک پلک شروع کنید تا این فاصله کمتر به چشم بیاید.

آرایش چشم های کم فاصله

اگر فاصله چشم هایتان کم است می توانید از یک کانسیلر نامرئی مناسب برای قسمت داخلی پلک‌هایتان استفاده کنید و از سایه چشم ترکیبی برای سایه زدن استفاده کنید. 

نکاتی در آرایش چشم

در استفاده از رنگ سایه سعی کنید رنگ های مکمل رنگ چشمانتان را انتخاب کنید، از هم رنگ انتخاب کردن سایه چشم با رنگ چشم هایتان بپرهیزد. زیرا یکدستی رنگ زیبایی چشمان شما را از بین می برد.
از کشیدن خط چشم کلفت برای سایه های ملایم بپرهیزید، این خط چشم در کنار سایه های سنگین بیشتر به جلوه گری می پردازد.

  • 10 شهریور 1397
  • نویسنده: arya
  • تعداد نمایش ها: 1944
  • نظرات: 0
Print

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x